Ποδόσφαιρο: Όλα τα αποτελέσματα της Αργολίδας (ΒΙΝΤΕΟ)

13

Α1 κατηγορία Αργολίδας:

Ο πρωτοπόρος Πανναυπλιακός ξεκίνησε τον Β γύρο του  πρωταθλήματος με νίκη απένατι στον πολύ ανταγωνιστικό Ερμή Κιβερίου με 1-0.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με γκολ του Κλωντι Μπελμπα στο 15 λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου.

Μία μεγάλη νίκη για την ομάδα του Ναυπλίου που είχε να αντιμετωπίσει την πολύ καλή ομάδα του Κιβερίου αλλά και κακό αγωνιστικό χώρο που δεν προσφέρεται πια για την τέλεση ποδοσφαιρικού αγώνα.

Με την νίκη αυτή παρέμεινε πρώτος με 3 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Φοίνικα Επιδαύρου.

Ο Φοίνικας Επιδαύρου κέρδισε 6-1 τον Αστέρα Δρεπάνου δυσκολότερα από όσο δείχνει το σκορ του παιχνιδιού. Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι αφού και οι δύο ομάδας έτρεχαν πολύ, έπαιξαν πολύ δυνατά δημιουργώντας πολλές φάσεις αλλά και πετυχαίνοντας και  γκολ.

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Φοίνικας – Αστέρας Δρεπάνου   6-1