Αθλητές και διακρίσεις στο Πανευρωπαϊκό του Kung Fu

42

Επέστρεψε  η ομάδα των συλλόγων Choy Lee fut Kung Fu Ναυπλίου και Άργους από το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Kung Fu που διεξήχθη στην Κωνσταντινούπολη. Το πρωτάθλημα διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο του Kabmpourgaz και συμμετείχαν 500 αθλητές από 19 χώρες.

Η Ελληνική αποστολή απαρτιζόταν από 103 μέλη και ήταν η πολυπληθέστερη  μετά από αυτή  της Τουρκίας.

Η ομάδα μας συνοδευόταν από τον sifu Λαμπάδα Θεόδωρο, τις προπονήτριες Μαρία Λαμπάδα και  Κοκκινάκη Άννα που ήταν και η μοναδική κριτής από Ελληνικής πλευράς.

Πολυνίκης από της ομάδας μας αλλά και όλης της  ελληνικής αποστολής ήταν η Χριστίνα Τουρούτσικα που έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση σε όσες κατηγορίες αγωνίστηκε και κατέκτησε 2 χρυσά, 2 αργυρά και 1 χάλκινο μετάλλιο.

 

ΠΟΙΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΑΘΛΗΜΑ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ: 

*Χριστίνα Τουρούτσικα

Women’s Junior Cha quan- Bao quan – Other Hand Forms 2η θέση

Women’s Junior Flexible Weapon – Nandao 3η θέση

Women’s Junior Shaolin Fan – Fan 1η θέση

Women’s Junior Shuang Dao – Double Weapon 2η θέση

Duilian 1η θέση

*Μαρία Λαμπάδα:

Women’s Senior Fan 3η θέση

Duilian 2η θέση

*Κώστας Λαμπάδας:

Men’s Senior Dao shu – Nan dao – Short Weapon 2η θέση

Men’s Senior Other Hands form – 3η θέση

*ΑργύρηςΙωάννης Σκανδάλης:

Men’s Senior Nangun – Duida Qiang 3η θέση

Men’s Senior – Long Weapons 1η θέση

*Ιωάννα Λιόντου:

Women’s Senior Nanquan – Califo 3η θέση

Duilian 2η θέση

*Παναγιώτης Κρεμμύδας: 

Duilian 3η θέση

*Άγγελος Παναγιώτης Μποϊλής: 

Men’s Children Shuang Dao – Hong Quan Dao – Wudang Fan 2η θέση

Men’s Children Double Weapons 1η θέση

Duilian 2η θέση

*Παναγιώτης Μπαχούμης: 

Men’s Cadet Baji Shuan Dao – Shuang Dao – Dao 2η θέση

Duilian 2η θέση

*Θεόδωρος – Μάριος Παπαθανασίου: 

Men’s Cadet Nan Dao – Dao 3η θέση

Duilian 1η θέση

*Παναγιώτης Τουρούτσικας: 

Men’s Cadet Nan Dao – Dao 3η θέση

Men’s Cadet Baji Shuan Dao – Shuang Dao – Dao 1η θέση

Men’s Cadet Ditangquan – Other Hand Forms 3η θέση

Duilian 3η θέση

*Παναγιώτης Μακρής: 

Duilian 1η θέση

*Παναγιώτης Μπρούσαλης: 

Men’s Junior Shuang Dao – Yong Chun Dao – Liu He Dao 3η θέση

Men’s Junior Shanzi fan 1η θέση

Duilian 1η θέση

*Δέσποινα Μίχου: 

Women’s cadet Nanquan 3η θέση

Women’s cadet Dao 1η θέση

*Κατερινα Καλαϊτζή:

Women’s cadets other hands form 3η θέση

Women’s cadet Shaolin Dao 3η θέση

Women’s cadet Dao 2η θεση

*Μαργιάννα Μπεκιάρη: 

Women’s Senior other hands form 2η θέση

Women’s Senior long weapons spear 2η θέση

Women’s Senior Shuang Dao 3η θέση

*Έλενα Καλαϊτζή:

Women’s Junior Nanquan Συμμετοχή

Women’s Junior Shaolin Dao Συμμετοχή