Οι 43 Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Ναυπλιέων με τη Λαϊκή Συσπείρωση του ΚΚΕ

39
Κώστας Γκόνης

Το ΚΚΕ, ελπίζει πως θα έχει αυξημένη συμμετοχή και πιο δυνατό λόγο, στο νέο Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Ναυπλιέων. Τα στελέχη του, στηρίζουν την άποψη αυτή με βάση το “λαμπερό” πρόσωπο του υποψήφιου Δημάρχου Κώστα Γκόνη και την συνεπή παρουσία του προηγούμενου εκπροσώπου τους κατά τη διάρκεια της 5ετίας που πέρασε. Αναφέρονται ακόμη στην τιμωρό ψήφο προς την αριστερή κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ και την απελευθέρωση σημαντικού αριθμού ψηφοφόρων, λόγω μη καθόδου της “Άλλης Πρότασης”.

Το ψηφοδέλτιο της παράταξης «Λαϊκή Συσπείρωση» του ΚΚΕ περιλαμβάνει 43 υποψηφίους, εκ των οποίων οι 18 είναι γυναίκες και οι 25 άντρες.

Αναλυτικά, ανά εκλογική περιφέρεια, οι υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι είναι:

Εκλογική Περιφέρεια Ασίνης Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

  1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2. ΛΥΚΟΜΗΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  3. ΜΑΚΡΗ (ΦΥΡΟΓΕΝΗ) ΔΗΜΗΤΡΑ (ΜΙΜΗ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  4. ΜΑΡΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΤΖΑΜΑΛΟΥΚΑ – ΑΡΓΕΙΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  6. ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ – ΚΕΡΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

Εκλογική Περιφέρεια Μιδέας Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

  1. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  2. ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  3. ΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  4. ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ
  5. ΡΕΠΠΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  6. ΤΡΙΜΠΟΝΙΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  7. ΤΣΙΩΤΑΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Νέας Τίρυνθας Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

  1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ
  2. ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  3. ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  4. ΜΑΥΡΙΔΗ – ΤΟΥΡΓΕΛΗ ΕΛΕΝΗ – ΜΑΡΙΑ του ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Ναυπλιέων Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

  1. ΑΛΕΥΡΑ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  2. ΑΛΗΜΠΕΡΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  3. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΣΠΗΛΙΟΥ
  4. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΤΑΜΠΑΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΓΚΙΟΚΑ ΜΑΡΙΓΩ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  6. ΔΕΔΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  7. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  8. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ – ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
  9. ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
  10. ΚΑΤΣΑΜΕΝΗ ΔΑΝΑΗ του ΛΙΝΟΥ
  11. ΚΡΟΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΦΩΤΙΟΥ
  12. ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
  13. ΜΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  14. ΜΠΑΒΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  15. ΝΤΑΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  16. ΝΤΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  17. ΝΤΟΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  18. ΠΑΝΑΓΗ – ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΟΔΥΣΣΕΑ
  19. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  20. ΡΕΠΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  21. ΣΓΟΥΡΙΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΗ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  22. ΣΠΑΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  23. ΤΑΠΡΑΝΤΖΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  24. ΤΡΙΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
  25. ΧΑΣΑΠΗ – ΡΑΜΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  26. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ