Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες γενικής ανακαίνισης στο κτίριο που στεγάζεται το ΚΔΑΠ Άργους στην οδό Καλμούχου, τόσο στον εσωτερικό όσο και τον εξωτερικό χώρο. Τώρα η δημιουργική απασχόληση των παιδιών διεξάγεται σε ένα λειτουργικό, ασφαλές και χαρούμενο περιβάλλον.
Η δομή του ΚΔΑΠ Άργους είναι από την Ε.Ε.Τ.Α.Α. και το πρόγραμμα Εναρμόνιση Οικογενειακής & Επαγγελματικής ζωής που συγχρηματοδοτείται από το ΕΣΠΑ και ανήκει στο πλαίσιο δράσης της ΚΕΔΑΜ.
![](https://akromolio.gr/wp-content/uploads/2019/10/ΑΚΡΟΜΟΛΙΟ-2019-10-22-ΚΔΑΠ-Άργους1.jpg)
«Σκοπός μας είναι να παρέχουμε στους γονείς το αίσθημα της εμπιστοσύνης και της ασφάλειας και στο εκπαιδευτικό προσωπικό του ΚΔΑΠ Άργους ένα ποιοτικό περιβάλλον εργασίας» τονίζει ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑΜ κ. Διολίτσης Πέτρος.
«Η Διευθύντρια του ΚΔΑΠ Άργους κα Κούλη Βίκυ και ο Υπεύθυνος των ευρωπαϊκών προγραμμάτων του Δήμου κ. Βασιλόπουλος Αθανάσιος, με ενημέρωσαν για την κατάσταση του κτηρίου που μετρά αρκετές δεκαετίες ζωής και ως εκ τούτου χρειαζόταν κάποιες επισκευές» συνεχίζει ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑΜ «κι έτσι πραγματοποιήθηκαν οι επισκευές μιας και κύριο μέλημα και του Δημάρχου μας είναι η προσφορά υψηλού επιπέδου υπηρεσιών προς όφελος των συμπολιτών μας σε όλα τα επίπεδα, πόσο μάλλον σε ότι σχετίζεται με παιδιά και εκπαιδευτικούς».