Α2: Πέρασε από το Λουτράκι η Δόξα Ναυπλίου, συνεχίζει πρώτη και αήττητη

259

ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ              –      ΔΟΞΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ            57- 64

Στο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής του ομίλου της Α2, η Δόξα Ναυπλίου επικράτησε στην έδρα των Γερανών Λουτρακίου 57-64.

Η ομάδα του κόουτς Χρ. Μπακάλη παρά τις δύο απουσίες στην περιφέρεια μπήκε δυνατά από το 1ο λεπτό και με καταπληκτική άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση έκλεισε το 1ο ημίχρονο με σκορ 21-37 υπέρ της.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις επιθετικά και με την σκληρή τους άμυνα έφεραν το παιχνίδι σε ισορροπία 49-49 5λεπτα πριν την λήξη.

Εκεί όμως μίλησε η εμπειρία και η κλάση των παιχτών της Δόξας και με σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά 6 πόντων και να την διατηρήσουν μέχρι το τέλος καθώς δεν απειλήθηκαν ξανά.

Νίκος Κανέλης και Βασίλης Παγούνης οι κορυφαίοι των φιλοξενούμενων με συμπαραστάτες όλους τους υπόλοιπους που ήταν όλοι θετικοί.

ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ): ΖΑΖΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΝΙΚΟΛΑΟΥ 3, ΛΑΜΑΙ 17(4), ΠΑΥΛΟΥ 4 ,ΠΑΤΕΡΟΥΔΗΣ 18, ΟΥΛΗΣ, ΦΙΛΙΑΝΔΡΑΣ 2, ΜΑΥΡΙΑΣ 7, ΝΤΕΡΤΙΛΗΣ 4, ΑΝΤΩΝΙΟΥ

ΔΟΞΑ ΝΑΥΠΛΙΕΩΝ (ΜΠΑΚΑΛΗΣ):ΠΑΡΑΡΑΣ, ΚΑΝΕΛΗΣ 17,ΑΛΩΝΙΣΤΙΩΤΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 3(1), ΠΑΓΟΥΝΗΣ 21, ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 4, ΤΖΙΤΖΙΚΟΣ 7, ΚΑΤΣΑΡΟΣ 4, ΚΟΥΤΣΟΥΓΕΡΑΣ 3(1), ΣΑΡΛΑΝΗΣ, ΤΖΟΝΕΥΡΑΚΗΣ, ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ 5(1)

Καλή η διαιτησία της Τρίκα-Καραπάνου.

Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΕΡΜΙΟΝΗ  78-49

Δύσκολη αποστολή εξ΄ αρχής είχε η ομάδα του Λεωνιδίου το απόγευμα του Σαββάτου (04/02) για την 15η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΚ, στην Ερμιόνη απέναντι στον τοπικό ΑΟ Κρανιδίου.

Η ομάδα της Νότιας Κυνουρίας προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να ακολουθήσει στο ρυθμό τη «γηπεδούχο» ομάδα, με αποτέλεσμα την ήττα με σκορ 78-49.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μασούρης, Μαρδίκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-13 (Α’), 44-28 (Γ’), 57-38 (Δ’), 78-49 (Δ’).

ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ (Κοσμάς Καπόγιαννης): Σαρλής Ιωάν., Γαλάνης 7(2), Στρίγκος Αγγ. 23(4), Κοσμάς, Τόκας 6(1), Μπαντζής 10(1), Καμπέρι, Στρίγκος Κων. 25(4), Σελίμης 7, Σαρλής Μαρ.

ΑΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ (Δημήτρης Τσουκάτος): Ευσταθίου, Κοντολέων 12(4), Πουτσελάς 2, Τσουκάτος 4, Χελιώτης 2, Μπουτσικάκης 16(1), Σαρρής, Μάνος 7(1), Χιώτης 6.

Α2 ΕΣΚΑΚ Αποτελέσματα 15η αγωνιστική

1. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ         58-67
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧΑΙΟΥ                 –    ΖΕΥΣ ΠΑΟΚ              58-50
  3. ΚΡΑΝΙΔΙ                                    –    ΛΕΩΝΙΔΙΟ                78-49
  4. ΣΠΑΡΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ                 – ΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΣΠΡΟΣ     64-37
  5. ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ                – ΔΟΞΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ          57-64