Με νίκη στην πρεμιέρα της National League 2 ξεκίνησε ο Αργοναύτης Νέας Κίου B.C.

55

Νίκη με σκορ 84-60 ξεκίνησε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της National League 2 στην έδρα του ο Αργοναύτης Νέας Κίου απέναντι στην Παραμυθιά.

Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα φτάνοντας τελικά στη νίκη με 84-60.

Παρά την ανταγωνιστική εικόνα στο πρώτο δεκάλεπτο όπου το σκορ ήταν 21-20 η Παραμυθιά δεν είχε ανάλογη συνέχεια στη δεύτερη περίοδο με τον Αργοναύτη με ευστοχία από την περιφέρεια να ξεφεύγει με 44-32 στο 20΄.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την πρωτοκαθεδρία (64-50) φτάνοντας τελικά στη νίκη με 84-60.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 44-32, 64-50, 84-60

Διαιτητές: Νάστος-Μπακετέα-Ξηροκώστας

Αργοναύτης Νέας Κίου (Μιχαλόπουλος-Μπούνος): Κωνσταντίνου 12(4), Οικονόμου, Πουλιόγλου, Ρούζιος 7(1), Πρεδάρης 11(1), Μιχόπουλος 10(3), Κατσένης 2, Παλλαδινός 20(1), Δανίκας 12(1), Λυμπερέας, Μιχαλόπουλος 10, Σαμιός

Παραμυθιά (Κρικώνης): Σκλήκας, Δαγκάκης, Καμπάκας 11(1), Πετρόπουλος 2, Κακιούζης 4, Σωτηρίου 12(1), Κατσίβελος 2, Μπιλιούρης, Bojicic 19(1), Κωσταράς, Μάλλιος 10(1)

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και οι αγώνες στο 1ο όμιλο της κατηγορίας έχουν ως εξής: