Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία, την Τετάρτη 27 Απριλίου 2022, η προγραμματισμένη από το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο του Ιερού Ναού «ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ» Ναυπλίου εκδήλωση για τις κρυφές παγίδες του διαδικτύου.
Ομιλητής ήταν ο Εμμανουήλ Σφακιανάκη, Στρατηγός της Ελληνικής Αστυνομίας ε.α., πρώην Προϊστάμενος της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, με θέμα: «ΓONEIΣ ΠAIΔI KΑΙ ΔIAΔIKTYO. AΣΦAΛHΣ ΠΛOHΓHΣH KAI ΔIAΔIKTYAKEΣ ΠAΓIΔEΣ ».
![](https://akromolio.gr/wp-content/uploads/2022/04/ΑΚΡΟΜΟΛΙΟ-2022-04-28-Ευαγγελίστρια-Σφανιανάκης1.jpg)
Πέραν της ενημερωτικής ομιλίας, υπήρξε και ανταλλαγή τιμητικών πλακετών καθώς και μουσική αναψυχή από το γυναικείο φωνητικό σύνολο Ναυπλίου «ΣΥΜΦΩΝΙΑ», υπό την Δ/νση του μαέστρου Θεοδόση Αντωνιάδη και Λαϊκή Ορχήστρα με μουσικό πρόγραμμα.
Την εκδήλωση, στην οποία παρέστη ο Μητροπολίτης Αργολίδας κ.κ. Νεκτάριος και ο Δήμαρχος Ναυπλίου κ. Δημ. Κωστούρος, προλόγισε η κα. Εμμανουέλα Ντόκου, Πτυχιούχος Νομικής.