Γ’ Εθνική: Ο πλήρης χάρτης για τη σεζόν 2020-2021. 10 όμιλοι και 136 ομάδες στο νέο πρωτάθλημα

43

Η ΕΠΟ γνωστοποίησε τον καταρτισμό των ομίλων για τη Γ’ Εθνική και επιβεβαίωσε έτσι τα ρεπορτάζ για την αύξηση των ομάδων.
Το νέο πρωτάθλημα της σεζόν 2020-2021 θα διεξαχθεί με 10 ομίλους καθώς οι ομάδες που θα πάρουν μέρος συνολικά ανέρχονται στις 136.
Ο καταρτισμός των γκρουπ επικυρώθηκε από την ΕΕ της Ομοσπονδίας την  Τετάρτη και πλέον έχουμε απόλυτη εικόνα για τους συλλόγους που συνθέτουν τα γκρουπ.

1ος Όμιλος

Έβρος: Αλεξανδρούπολη FC, ΑΕ Διδυμότειχου (2 Ομάδες),
Θράκη: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (2 Ομάδες),
Ξάνθη: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς (3 Ομάδες),
Καβάλα: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (3 Ομάδες),
Δράμα: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων (2 Ομάδες),
Σέρρες: Απόλλων Παραλιμνίου (1 Ομάδα),
Μακεδονία: ΑΕ Ευόσμου, Εθνικός Σοχού, Ηρακλής Αμπελοκήπων (3)

2ος Όμιλος

Μακεδονία: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, ΠΑΟ Κουφαλίων (5 Ομάδες),
Πέλλα: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Εθνικός Γιαννιτσών (4 Ομάδες),
Χαλκιδική: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας (2 Ομάδες),
Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (3 Ομάδες),
Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς (1 Ομάδα)

3ος Όμιλος

Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2 Ομάδες), Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου (1 Ομάδα),
Πιερία: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3 Ομάδες),
Καρδίτσα: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας (3 Ομάδες),
Λάρισα: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας (4 Ομάδες)

4ος Όμιλος

Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου (2 Ομάδες), Ευρυτανία: ΑΠΟΚ Βελούχι (1 Ομάδα), Φωκίδα: Φωκικός (1 Ομάδα), Εύβοια: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών (2 Ομάδες),
Θεσσαλία: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης (4 Ομάδες),
Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου (2 Ομάδες)
Τρίκαλα: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης (2 Ομάδες)

5ος Όμιλος

Αιτ/νία: ΑΕ Μεσολογγίου, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού (3 Ομάδες),
Καστοριά: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1 Ομάδα),
Γρεβενά: Αστέρας Καληράχης (1 Ομάδα),
Κέρκυρα: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2 Ομάδες),
Άρτα: Αναγέννηση Άρτας (1 Ομάδα), Πρέβεζα-Λευκάδα: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4 Ομάδες),
Ήπειρος: Θύελλα Κατσικάς (1 Ομάδα),
Θεσπρωτία: Σούλι Παραμυθιάς (1 Ομάδα)

6ος Όμιλος
Πειραιάς: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου (3 Ομάδες),
Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας (3 Ομάδες),
Κυκλάδες: ΑΣ Σαντορίνη 2020, Άνω Μερά (συγχώνευση με ΑΕ Μυκόνου), Πανναξιακός (3 Ομάδες),
Ανατολική Αττική: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων (2 Ομάδες),
Κορινθία: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1 Ομάδα)

7ος Όμιλος

Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος (3 Ομάδες),
Αργολίδα: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (4 Ομάδες),
Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2 Ομάδες),
Λακωνία: ΠΣ “H Σπάρτη”, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3 Ομάδες).

8ος Όμιλος
Πειραιάς: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς (3 Ομάδες),
Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών (2 Ομάδες),
Χίος: ΑΠΕ Μικρασιατική (1 Ομάδα),
Σάμος: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (1 Ομάδα),
Δωδ/σου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω (1 Ομάδα),
Δυτική Αττική: Ακράτητος, Πανελευσινιακός (2 Ομάδες),
Ανατολική Αττική: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης (2 Ομάδες)

9ος Όμιλος
Αχαΐα: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή (4 Ομάδες),
Ζάκυνθος: ΑΠΣ Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβή, Εθνικός Σκουλικάδου (3 Ομάδες),
Ηλεία: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης (2 Ομάδες),
Μεσσηνία: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης (2 Ομάδες), Κεφ/νία-Ιθάκη: Παλληξουριακός (1 Ομάδα),
Αιτ/νία: Ναυπακτιακός Αστέρας (1 Ομάδα)

10ος Όμιλος
Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, ΑΟ Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου (6 Ομάδες),
Λασίθι: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας (3 Ομάδες),
Ρέθυμνο: Ρεθυμνιακός, ΑΟ Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου (3 Ομάδες),
Χανιά: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας (3 Ομάδες)