Ως Δίκτυο αυτοδιοικητικών ζητάμε Κοινωνική Ευαισθησία στη Πράξη .
![](https://akromolio.gr/wp-content/uploads/2020/01/ΑΚΡΟΜΟΛΙΟ-2020-01-09-ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-δήλωση1-1-239x300.jpg)
Εφόσον το σύνθημα <μένουμε σπίτι> είναι το κυρίαρχο για την αποφυγή πιο δυσάρεστων υγειονομικών καταστάσεων, προτείνουμε ΑΜΕΣΑ οι Δήμοι-Η ΚΕΔΕ-Η ΠΕΔ και οι κατά τόπους Κυβερνητικοί Βουλευτές να πιέσουν(τη ΔΕΗ και τους άλλους παρόχους) ή να πάρουν αποφάσεις με τα νομικά τους πρόσωπα(Δήμοι), προς αυτή τη κατεύθυνση, τουλάχιστον όσο διαρκεί η κατάσταση επιφυλακής ‘όπως την έχει ορίσει η Κυβέρνηση(προσωρινά μέχρι 30 Απριλίου 2020). Το μέτρο αυτό να παρατείνεται αυτόματα, εάν και εφόσον επίσημα η Κυβέρνηση παρατείνει ομοίως τις ημερομηνίες.
Μένουμε σπίτι λοιπόν αλλά με ρεύμα και νερό….στο χέρι σας είναι!!
Χάρης Βασιλείου Μιχαλακόπουλος… (μέλος του δικτύου αυτοδιοικητικών)- ΑΝΑΓΕΝΕΣΙΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΠΥΡΓΟΥ-