Η Πρόεδρος της Επιτροπής Παραποίησης του Εορτασμού των 200 χρόνων από την Επανάσταση του 1821, κα Δασκαλάκη, όπως και ο Γραμματέας Προγραμματισμού της Νέας Δημοκρατίας κ. Παπαγγελόπουλος είναι προσωπικές επιλογές του Κυριάκου Μητσοτάκη.
Η Γιάννα Αγγελοπούλου έδωσε δείγμα γραφής δίνοντας στη δημοσιότητα το σήμα του εορτασμού και ο Δημήτρης Παπαγγελόπουλος, έδωσε δείγμα γραφής βγαίνοντας να παρέξει δημόσια στήριξη, δηλώνοντας: «Εμένα μου αρέσει πολύ».
«Αμα δεν ταιριάζατε δεν θα συμπεθεριάζατε» λέει ο σοφός Λαός μας. Και βέβαια αυτή η ρήση ταιριάζει περίφημα στην τριάδα Παπαγγελόπουλου, Αγγελοπούλου και Κυριάκου Μητσοτάκη.
Είπατε τίποτε κύριοι και κυρίες της Νέας Δημοκρατίας; Τόσο πολύ πια σας προσελκύει ο επίσημος εκπρόσωπος των εχθρών του Νατιβισμού στην Ελλάδα;
![](https://akromolio.gr/wp-content/uploads/2020/02/ΑΚΡΟΜΟΛΙΟ-2020-02-08-ροσωπική-επιλογή-του-Κυριάκου1.jpg)