Αθλητικό Πανόραμα Αργολίδας 30-11 και 1-12 2019

27

Ποδόσφαιρο

7οςόμιλος-11ηαγωνιστική

 ΠΑΟ Βάρδας – Πανηλειακός  1-0   Στο 81′ από σέντρα του Ρουγκάλα, ο Καρακίτσος αρχικά έδιωξε προ του Κάρδαρη, κι ακολούθησε σουτ του Παναγάκη που βρήκε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα στο έδαφος αλλά μέσα από τη γραμμή όπως έδειξε ο αρμόδιος βοηθός Καρβούνης-Μεσσηνίας για να γίνει έτσι το 1-0 για τους γηπεδούχους 

 Ναύπλιο 2017 – Ολυμπ. Ζαχάρως  2-0  6′ Καζάκος, 90+2′ Καλλιμάνης

 Διαγόρας Βραχνεΐκων – Ζάκυνθος 1-3  22′ Λίπι – 29′ Κούνια, 48′ Πατίλας, 90+5′ Ζυγκερίδης  –  στο 59′ αποβολή για τον Διαγόρα με κόκκινη κάρτα στον Σχοινά που είχε μπει ως αλλαγή λίγα λεπτά πριν, για αγκωνιά σε αντίπαλο  –  στο 86′ αποβολή για τη Ζάκυνθο με δεύτερη κίτρνη κάρτα στον Σούρμπη

Σπάρτη – Παναργειακός 1-0  18′ Σαμπατάκος

Τσιλιβί – Πανγυθεατικός 2-0  60′ Βερνάρδος, 85′ Γεωργίου

 Διαβολίτσι – Θύελλα Πατρ3-1  6′ Τζανετέας, 23′ Αθανασόπουλος πεν., 61′ Βιγιαφάνες πεν. – 14′ Βλασσόπουλος

 Αστέρας Βλαχ. – Ερμιονίδα 4-0  29′ Παπούλης, 30′ Παλιάτσιος, 36′ Μπριλάκης, 72′ Κουρτέσης

 

                                   Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)

  1. Ναύπλιο 2017   25    19-7

———————————–

  1. Αστέρας Βλαχιώτη   22    14-6
  2. Π.Σ. “Η Σπάρτη”   21    14-6
  3. Α.Ο. Τσιλιβή     18    21-16
  4. Α.Π.Σ. Ζάκυνθος   17    11-13
  5. Ένωση Ερμιονίδας  17   21-16
  6. Π.Α.Ο. Βάρδας      16    11-12 
  7. Α.Ο. Διαβολιτσίου    16    13-12

———————————–

  1. Διαγόρας Βραχνεΐκων   14   10-14
  2. Α.Ο. Πανηλειακός    13    7-9 
  3. Θύελλα Πατρών    13    13-20
  4. Πανγυθεατικός Γ.Σ.   10    7-14
  5. Παναργειακός     8   3-8  
  6. Ολυμπιακός Ζαχάρως    5    7-18 

* Υποβιβάζονται οι ΕΞΙ τελευταίοι του Ομίλου

                         Η επόμενη 12η αγωνιστική  

Κυριακή (8/12) – ώρα 15.00 

Πανηλειακός – Αστέρας Βλαχιώτη

Θύελλα Πατρών – ΠΑΟ Βάρδας

Ζάκυνθος – Ολυμπιακός Ζαχάρως

Πανγυθεατικός – Διαγόρας Βραχνεΐκων

Διαβολίτσι – Σπάρτη

Ερμιονίδα – Ναύπλιο 2017

Παναργειακός – Τσιλιβί

 

 Μπάσκετ Α2 Ανδρών –  9η αγωνιστική

 ΑΣ Καρδίτας – Απόλλων Πάτρας 65-81

ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Ελευθερούπολης 74-72 

ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ολυμπιακός Β’ 84-88

ΑΣΑ Κόροιβος – ΑΟ Τρίτων 75-67

Οίαξ Ναυπλίου – ΑΟ Παγκρατίου 82-74

ΑΕ Ψυχικού – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας 73-62

ΓΣ Δάφνη Δαφνιου – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 76-82 

Ανατόλια – Αμύντας  60-62

 

                              Η Βαθμολογία (Σε 9 αγώνες):

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 18 (9-0)
    ————————————-
  2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 16 (7-2)
    3. Απόλλων Πάτρας 15 (6-3)
    4. Αγρίνιο 14 (5-4)
    5. Ψυχικό 14 (5-4)
    —————————————-
  3. Καρδίτσα 14 (5-4)
    7. Δάφνη Δαφνίου 13 (4-5)
    8. Κόροιβος 13 (4-5)
    9. Φίλιππος Βέροιας 13 (4-5)
    10. Ελευθερούπολη 12 (3-6)
    ———————————————
    11. Ανατόλια 12 (3-6)
    12. Οίαξ Ναυπλίου 11 (3-5)
    13. Τρίτων 11 (2-7)
  4. Αμύντας 11 (2-7)
    15. Παγκράτι 11 (2-7)
    ——————————————–
  5. Ολυμπιακός 9 (7-1)

    Επόμενη αγωνιστική (10η, 7/12)
    Απόλλων Πάτρας – Ανατόλια
    Ελευθερούπολη – Καρδίτσα
    Ολυμπιακός – Αγρίνιο
    Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κόροιβος
    Αμύντας – Παγκράτι
    Οίαξ Ναυπλίου – Ψυχικό 
    Φίλιππος Βέροιας – Δάφνη Δαφνίου
    Χαρίλαος Τρικούπης – Τρίτων

 

       ΧΑΝΤΜΠΟΛ-ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ-ΦΑΣΗ ΤΩΝ 8

Με αγώνες για το κύπελλο Ελλάδας για την φάση των 8 ,συνεχίστηκε το χάντμπολ. Μεγάλη και δίκαιη πρόκριση του Διομήδη Άργους στη Σαλαμίνα.

Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι τίμησαν το Διομήδη για την προσφορά του στο άθλημα, καθώς και τον προπονητή Γιώργο Χαλκίδη.

 

ΗC ΣΑΛΑΜΙΝΑ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 22-33

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-5, 6-9, 6-12, 8-14, 10-16 (ημχ.), 12-19, 16-22, 17-24, 21-27, 21-28, 22-33

ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Χριστοδούλου): Μανούσος, Γ. Μπακαούκας, Χ. Μπακαούκας 6, Πετράκος 7, Τρούλος 3, Μπούζος 1, Τσάρπαλης, Χιώτης, Κόρρος, Κλημανόγλου, Πασλής, Βασιλόπουλος 1, Φύλης, Αποστολίδης, Δίπλαρος 2, Γεωργακόπουλος 2.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Χαλκίδης): Τζίμπουλας 2, Μαρκατάτος 2, Κρεμαστιώτης 3, Τσιγαρίδας 2, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 4, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς 1, Σμυρνιώτης, Σπέντζος 2, Μπόσκος 8, Χαντέλης 2, Ξαγοράρης, Μάνθος 1, Λίμα 6, Μανασάσης.

Σάββατο 30/11

Φοίβος Συκεών- ΑΕΣΧ Πυλαίας 34-35 (παρ)

HC Σαλαμίνα- Διομήδης Άργους 22-33

Αθηναϊκός- ΠΑΟΚ 28-35

Ζαφειράκης Νάουσας – Αερωπός Man Dynamic 25-28

Κυριακή 01/12

Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή- Φίλιππος Βέροιας 32-23

ΧΑΝΘ- ΑΣΕ Δούκα 25-31

Ιωνικός ΝΦ- ΑΕΚ 21-29

ΕΣΝ Βριλησσίων- Φαίακας Κέρκυρας 18-30