Αθλητικό Πανόραμα Αργολίδας 16 και 17 Νοεμβρίου 2019

33

                            ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ- Γ Εθνική Κατηγορία

Με 5 ισοπαλίες και 2 νίκες των γηπεδούχων τελείωσε η 9η αγωνιστική του ομίλου. Οι ομάδες της Αργολίδας είχαν 2 ισοπαλίες και 1 ήττα. “Ναύπλιο 2017” και “Ερμιονίδα” συνεχίζουν τη προσπάθεια για άνοδο και ο “Παναργειακός” για την αποφυγή του υποβιβασμού.

 

                                            7ος Όμιλος-9η αγωνιστική

Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
16/11/19, 15:00 ΠΣ ΣΠΑΡΤΗ 1 : 1 ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.
16/11/19, 15:00 Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ 2 : 2 ΝΑΥΠΛΙΟ 2017
16/11/19, 15:00 ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 2 : 1 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ
16/11/19, 15:00 ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 0 : 0 ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
16/11/19, 15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 1 : 1 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
16/11/19, 15:00 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0 : 0 ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ
16/11/19, 15:00 Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 1 : 0 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

 

                           Η επόμενη -10η  αγωνιστική

24/11/19, 15:00 ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. – : – ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
24/11/19, 15:00 ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – : – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ
24/11/19, 15:00 ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – : – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
24/11/19, 15:00 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ – : – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ
24/11/19, 15:00 ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – : – Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ
24/11/19, 15:00 ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ – : – ΠΣ ΣΠΑΡΤΗ
24/11/19, 15:00 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – : – ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ

 

                                          ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 9 19 6 1 2 14 – 7 7 4-0-0 2-1-2
2 ΠΣ ΣΠΑΡΤΗ 9 18 5 3 1 13 – 4 9 3-1-1 2-2-0
3 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 9 17 5 2 2 12 – 8 4 4-1-0 1-1-2
4 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 9 16 5 1 3 19 – 11 8 3-1-1 2-0-2
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 9 16 5 1 3 9 – 6 3 4-1-0 1-0-3
6 ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ 9 14 4 2 3 7 – 9 -2 3-0-1 1-2-2
7 Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 9 13 4 1 4 10 – 10 0 3-0-1 1-1-3
8 ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 9 12 3 3 3 8 – 10 -2 2-2-0 1-1-3
9 Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ 9 11 3 2 4 15 – 15 0 2-2-1 1-0-3
10 ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. 9 11 3 2 4 7 – 10 -3 1-1-2 2-1-2
11 ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 9 10 3 1 5 10 – 17 -7 2-1-1 1-0-4
12 ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 9 7 1 4 4 6 – 11 -5 0-1-3 1-3-1
13 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 9 5 0 5 4 2 – 7 -5 0-2-3 0-3-1
14 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 9 5 1 2 6 7 – 14 -7 1-2-2 0-0-4

 

 

                              Μπάσκετ Α2 Εθνική κατηγορία

Ηττήθηκε ο Οίαξ Ναυπλίου στην Καρδίτσα από την τοπική ομάδα, που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

        7η αγωνιστική  Αποτελέσματα

Ανατόλια – Φίλιππος Βέροιας 64-65

Καρδίτσα – Οίακας Ναυπλίου 77-60

Αγρίνιο – Αμύντας 76-80

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Απόλλων Πάτρας 92-77

Ολυμπιακός Β’ Piraeus Bank – Ελευθερούπολη 89-85

Κόροιβος – Δάφνη Δαφνίου 58-62

Χαρίλαος Τρικούπης – Παγκράτι 88-74

Ψυχικό – Τρίτωνας                     71-64

                                 Επόμενη αγωνιστική (23 Νοεμβρίου)

Οίαξ Ναυπλίου-Ανατόλια
Αμύντας-Καρδίτσα 
Απόλλων Πάτρας-Αγρίνιο
Ελευθερούπολη-Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ολυμπιακός Β’ Piraeus Bank-Κόροιβος Αμαλιάδας
Φίλιππος Βέροιας-Παγκράτι
Χαρίλαος Τρικούπης-Ψυχικό
Τρίτων-Δάφνη Δαφνίου

                                          Βαθμολογία
Διαγόρας Δρυοπιδέων                  13 (6-1)
Χαρίλαος Τρικούπης                     12 (6-0)
Απόλλων Πάτρας                         11 (4-3)
Ψυχικό                                       11 (4-3)
Φίλιππος Βέροιας                         10 (3-4)
Αγρίνιο                                       10 (4-2)
Καρδίτσα                                     10 (4-2)
Κόροιβος Αμαλιάδας                     10 (3-4)
Παγκράτι                                       9 (2-5)
Ελευθερούπολη                              8 (2-4)
Οίαξ Ναυπλίου                             8 (2-4)
Δάφνη Δαφνίου                              8 (2-4)
Ανατόλια                                        8 (2-4)
Τρίτων                                           7 (1-5)
Αμύντας                                         7 (1-5)
Ολυμπιακός Β’ Piraeus Bank             5 (5-1)

 

                          ΧΑΝΤΜΠΩΛ Α’ Εθνική κατηγορία 

Μεγάλη, πολύτιμη και καθαρή νίκη πέτυχε ο Διομήδης Άργους επί του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας, παρά τις απουσίες που είχε.

7η Αγωνιστική  Αποτελέσματα 

Τρίτη 12/11

Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ManDynamic        25-23

Τετάρτη 13/11

Π.Α.Ο.Κ – Ολυμπιακός /ΟΜ. ΞΥΝΗ                       22-26

Παρασκευή 15/11

Α.Ε.Κ. – Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ                                               40-25

Σάββατο 16/11

Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας              39-31

Διομήδης Άργους – Ιωνικός Ν. Φ.                         25-16

Κυριακή 17/11

Άρης Νικαίας OLYMPIC DIAGNOSTIC – Δράμα BIANCO MONTE 

                                       Επόμενη αγωνιστική

23.11. 18:00

Φίλιππος Βέροιας-Άρης Nικαίας

 24.11. 13:00

 Α.Σ.Ε Δούκα-Διομήδης Άργους

 24.11. 16:00

 ΑΕΣΧ Πυλαίας-ΠΑΟΚ

 27.11. 17:00

 Χιλιώτης Δράμα 1986-ΑΕΚ

 27.11. 18:00

Αερωπός Έδεσσας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

 28.11. 20:00

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π-Όμιλος Ξυνή-Φαίακας

                                            Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Γκολ Βαθμοί
01. A.E.K. 07 07 00 00 228-149 14
02. ΟΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 07 07 00 00 207-144 14
03. Π.Α.Ο.Κ. 07 04 01 02 181-173 09
04. Αερωπός Έδεσσας 07 04 00 03 167-169 08
05. ΑΣΕ Δούκα 07 03 01 03 184-182 07
06. Φαίακας Κέρκυρας 07 03 01 03 185-185 07
07. ΑΕΣΧ Πυλαίας 07 03 00 04 160-172 06
08. Διομήδης Άργους 07 03 00 04 174-180 06
09. Δράμα 1986 06 02 01 03 161-171 05
10. Ιωικός Νίκαιας 07 02 00 05 133-178 04
11. Άρης Νίκαιας 06 01 00 05 137-170 02
12. Φίλιππος Βέροιας 07 00 00 07 173-228 00