Το αθλητικό πανόραμα της Αργολίδας το Σαββατοκύριακο 26 και 27 Οκτωβρίου  2019

44

                                             Ποδόσφαιρο

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

6η Αγωνιστική
Ημερομηνία Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
27/10/19, 15:00 ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 1 : 0 ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ
27/10/19, 15:00 ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 1 : 1 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
27/10/19, 15:00 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 1 : 1 ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
27/10/19, 15:00 Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ 2 : 1 Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
27/10/19, 15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 1 : 0 ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.
27/10/19, 15:00 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 2 : 2 ΠΣ ΣΠΑΡΤΗ
27/10/19, 15:00 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 2 : 0 ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

Γ’ Εθνική – 7ος Όμιλος 2019 – 2020

Θέση Ομάδες Αγώνες Βαθμοί N I H Τέρματα Διαφορά Ν-Ι-Η
Εντός
Ν-Ι-Η
Εκτός
1 ΠΣ ΣΠΑΡΤΗ 6 14 4 2 0 10 – 2 8 3-0-0 1-2-0
2 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 6 13 4 1 1 10 – 5 5 3-1-0 1-0-1
3 ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 6 12 4 0 2 6 – 4 2 3-0-0 1-0-2
4 ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 6 10 3 1 2 9 – 8 1 2-1-1 1-0-1
5 Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ 6 10 3 1 2 13 – 10 3 2-1-0 1-0-2
6 ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ 6 10 3 1 2 6 – 8 -2 3-0-0 0-1-2
7 ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 6 9 3 0 3 5 – 5 0 3-0-0 0-0-3
8 ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. 6 7 2 1 3 5 – 6 -1 1-1-1 1-0-2
9 ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 6 6 2 0 4 7 – 8 -1 1-0-1 1-0-3
10 ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 6 6 1 3 2 4 – 6 -2 0-1-1 1-2-1
11 ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 6 6 1 3 2 5 – 8 -3 1-2-0 0-1-2
12 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 6 5 1 2 3 4 – 8 -4 1-2-1 0-0-2
13 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 6 4 0 4 2 1 – 3 -2 0-1-2 0-3-0
14 Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 6 4 1 1 4 6 – 10 -4 1-0-1 0-1-3

 

                          Μπάσκετ (καλαθόσφαιρα)

                                Α2 Εθνική κατηγορία

Με τρεις αγώνες ξεκίνησε η τέταρτη αγωνιστική της Α2, ενώ πέντε ακόμη θα διεξαχθούν στις 20 Νοεμβρίου και τις 4 Δεκεμβρίου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Δάφνη Δαφνίου – Ανατόλια 20/11 στις 17:00
Τρίτωνας – Καρδίτσα 20/11 στις 17:00
Χαρίλαος Τρικούπης – Αγρίνιο 20/11 στις 17:00
Φίλιππος Βέροιας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-89
Οίακας Ναυπλίου – Ολυμπιακός 4/12 στις 17:00
Αμύντας – Ελευθερούπολη 20/11 στις 17:00
Απόλλωνας Πάτρας – Κόροιβος Αμαλιάδας 85-73
Ψυχικό – Παγκράτι 94-76

 

Η Βαθμολογία (Σε 4 αγώνες)

  1. Απόλλων Πάτρας 8 (4-0)
    ————————————-
  2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 6 (3-0)*
    3. Αγρίνιο 6 (3-0)*
    4. Ψυχικό 6 (2-2)
    5. Κόροιβος 6 (2-2)
    —————————————-
  3. Παγκράτι 5 (1-3)
    7. Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
    8. Καρδίτσα 4 (2-0)**
    9. Ανατόλια 4 (1-2)*
    10. Χαρίλαος Τρικούπη 4 (2-0)**
    ———————————————
    11. Οίαξ Ναυπλίου 3 (1-1)**
    12. Αμύντας 3 (0-3)*
    13. Τρίτων 3 (0-3)*
    14. Ελευθερούπολη 2 (0-2)**
    ——————————————–
  4. Δάφνη Δαφνίου 2 (0-2)**
    16. Ολυμπιακός -1 (2-1)***

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο
** Έχουν δύο αγώνες λιγότερου
***Έχει ποινή -6 και έναν αγώνα λιγότερο

   Βόλεϊ (πετοσφαίριση) Γυναικών 

      Β’ Εθνική Κατηγορία

 Α.Ο.ΑΛΚΥΩΝ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-Α.Ε.Π. ΟΛΥΜΠΙΑΣ 3-0

Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ- Φ.Ο.Ν. ΟΜΟΝΟΙΑ 3-1

Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ- ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ. 3-1

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ 3-0

Α.Ο. ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Αρχαίας Ολυμπίας-Α.Σ.Π. ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3