![](https://akromolio.gr/wp-content/uploads/2019/07/ΑΚΡΟΜΟΛΙΟ-2019-05-15-Γαλέος-για-Λαγό1.jpg)
«Πριν από 1,5 χρόνο παραιτήθηκα από την ΧΑ. Ο λόγος ήταν ότι η πολιτική και η τακτική που ακολουθούσε η ΧΑ δεν με εξέφραζαν πλέον. Δεν ήταν αυτές που μου υποσχέθηκε ο Νίκος Μιχαλολιάκος, από την φυλακή, όταν μου ζήτησε να συνεργαστώ.
Σήμερα ο Γιάννης Λαγός και 11 άλλα πρωτοκλασάτα στελέχη της ΧΑ παραιτήθηκαν για τους ίδιους λόγους.
Κάλιο αργά παρά ποτέ …… συναγωνιστές!!!»
Γιώργος Γαλέος
τ. Βουλευτής Αργολίδας