Το παραδοσιακό και λαϊκό σύνολο του Μουσικού Σχολείου Αργολίδας παρουσίασαν μια ιδιαίτερη μουσική εκδήλωση τη Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018 στο Μπουσουλοπούλειο θέατρο Άργους.
Στο πρώτο μέρος η παραδοσιακή χορωδία και ορχήστρα μας ταξίδεψαν από την Μακεδονία και τον Πόντο ως την Ήπειρο και την Πελοπόννησο σε συνδυασμό με τις ρυθμικές φόρμες του bodymusic.
![](https://akromolio.gr/wp-content/uploads/2018/06/ΑΚΡΟΜΟΛΙΟ-2018-06-26-Μουσικό-Σχολείο1.jpg)
Στο δεύτερο μέρος το λαϊκό σύνολο του Μουσικού Σχολείου Αργολίδας παρουσίασε τραγούδια από τον «Σκληρό Απρίλη του ‘45», του Μάνου Χατζιδάκι.
Επίσημος προσκεκλημένος ήταν ο εξαίρετος, μουσικός και συνθέτης Θανάσης Πολυκανδριώτης, σολίστ του δίσκου ο οποίος συνέπραξε μουσικά με τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου.
Yπεύθυνοι καθηγητές: Ράνια Κουτρούλη, Ξένια Βέρρα, Αλέξανδρος Ψωμόπουλος
Συνδιοργανωτές της εκδήλωσης ήταν η ΚΕΔΑΜ και η Β/θμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου Άργους Μυκηνών.